СТАТУТ 

 

Завантажити у форматі документу PDF


І. Загальні положення

1.1. ПИСЬМЕНСЬКИЙ ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ  І-ІІІ СТУПЕНІВ  З ДОШКІЛЬНИМВІДДІЛЕННЯМ ВАСИЛЬКІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ  ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇОБЛАСТІ перебуває в комунальній власності Васильківської селищної ради(далі Власник).

Повна назва  закладу освіти: ПИСЬМЕНСЬКИЙ ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ  І-ІІІ СТУПЕНІВ  З ДОШКІЛЬНИМВІДДІЛЕННЯМ  ВАСИЛЬКІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ.

Скорочена назва   закладу  освіти: Письменський ЗЗСО І-ІІІ ст. з ДВ .

1.2. Юридична адреса:52630, Дніпропетровська область, Васильківський район, смт.Письменне, вул. Нова, 2.

1.3.  Письменський заклад загальної середної освіти І-ІІІступенівз дошкільним відділенням Васильківської селищної ради Дніпропетровської області  (далі –    Письменський ЗЗСО І-ІІІст.з ДВ) є юридичною особою,  має окремий баланс, рахунок в установі державного казначейства, печатку, штамп,  ідентифікаційний номер.

1.4. Засновник Письменського ЗЗСО І-ІІІ ст. з ДВ - Васильківська селищна рада.    

Відділ освіти, молоді та спорту виконавчого комітету  Васильківської селищної ради  здійснює фінансування Письменського ЗЗСО І-ІІІст. З ДЗ, його матеріально-технічне забезпечення, надає необхідні будівлі з обладнанням і матеріалами, організовує будівництво і ремонт приміщень, їх господарське обслуговування, харчування та медичне обслуговування дітей.

1.5. Письменський ЗЗСО І-ІІІст. З ДВ у своїй діяльності керується  Конституцією України, Законами України “Про освіту”, «Про загальну середню освіту», “Про дошкільну освіту”,  Положенням про дошкільний навчальний заклад України, Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, іншими законодавчими актами, указами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами профільного міністерства, інших центральних органів виконавчої влади, рішеннями місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, власним Статутом. 

1.6. Письменський ЗЗСО І-ІІІст. З ДВ  складається з дошкільного та шкільного підрозділів. Дошкільний підрозділ забезпечує належний рівень дошкільної освіти дітей віком від 3 до 6(7) років відповідно до вимог Базового компоненту дошкільної освіти. Шкільний підрозділ забезпечує  відповідний рівень загальноосвітньої  підготовки учнів віком від 6-7 до 14-17 років, згідно вимогам Державного стандарту початкової  освіти,  Державного стандарту загальної середньої  освіти.

1.7. Головною метою    Письменського ЗЗСО І-ІІІст.з ДВ є забезпечення реалізації  права громадян на здобуття  повної  дошкільної, початкової, базової та повної середньої освіти,  створення умов для їх фізичного,  розумового і духовного розвитку.

1.8. Головними завданнями  Письменського ЗЗСО І-ІІІст. З ДВ  є :

-      реалізація державної політики в галузі освіти;

-      забезпечення реалізації права громадян на освіту;

-      створення умов для здобуття відповідно до державних стандартів дошкільної,  початкової, базової та повної середньої  загальної освіти;

-       виховання громадянина України;

-       виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій та звичаїв, державної та  рідної мови, національних цінностей українського народу та  інших народів і націй;

-      виховання поваги до Конституції України, державних символів України, прав і свобод людини і громадянина, почуття власної гідності;

-      забезпечення  фізичного та психічного здоров’я дітей  дошкільного та   шкільного віку,  гармонійного  та різнобічного  розвитку їх творчих здібностей та інтересів;

-     виховання свідомого ставлення до свого здоров’я та здоров’я інших громадян як найвищої соціальної  цінності, формування засад здорового способу життя;

-    виховання  та навчання на принципах гуманізму педагогіки, співробітництва, впровадження в роботу  особистісно-орієнтованого  навчання.

       Свої завдання  Письменський ЗЗСО І-ІІІст з ДВ  реалізує в тісній  взаємодії із  сім’єю.

1.9. Письменський ЗЗСО І-ІІІст. з ДВ самостійно приймає  рішення  і здійснює їх у межах  своєї компетенції, передбаченої  законодавством України та власним Статутом.

1.10. Письменський ЗЗСО І-ІІІст. з ДВ   несе відповідальність  перед собою, суспільством та державою за :

-     реалізацію державної політики в галузі освіти;

-     забезпечення рівня дошкільної ,  початкової , базової та середньої шкільної освіти;

-     дотримання фінансової дисципліни.

1.11.  У    Письменському ЗЗСО І-ІІІст. з ДВ       визначена українська мова навчання. 

1.12. Письменський ЗЗСО І-ІІІст. з ДВ    має право:

-    користуватись пільгами, що передбачені законом;

-    визначати форми, методи і засоби організації освітнього процесу за погодженням із засновником;

-     розробляти та впроваджувати власні авторські програми виховання  та навчання, наукові розробки, з урахуванням  державних стандартів;

-     визначати варіативну  частину робочої  освітньої програми закладу;

-    вступати у відносини з юридичними особами  на договірних засадах для ведення  спільної діяльності;

-    самостійно здійснювати господарчу діяльність, виходячи з  реального попиту, в межах повноважень, передбачених Статутом;

-     запрошувати на роботу спеціалістів на договірних (контрактних) умовах, згідно чинного законодавства;

-    отримувати кошти і матеріальні цінності від  органів  державного управління, юридичних, фізичних осіб;

-    надавати додаткові платні послуги населенню;

-    залишати в своєму  розпорядженні і  використовувати  кошти від господарчої діяльності;

-    брати участь  у міжнародній діяльності по лінії освіти.

1.13. Письменський ЗЗСО І-ІІІст. з ДВ     може укладати угоди з іншими закладами освіти.

ІІ. Комплектація Письменського ЗЗСО І-ІІІст. з ДВ     

2.1. Письменський ЗЗСО І-ІІІст. з ДВ       складається з двох підрозділів: дошкільного та шкільного. Дошкільний підрозділ функціонує як   заклад дошкільної освіти  в складі, який забезпечує виховання, навчання, оздоровлення, нагляд та догляд за дітьми дошкільного віку.

Підрозділ початкової, базової та повної середньої загальної освіти функціонує як  заклад  освіти І-ІІІступенів забезпечує навчання, виховання і розвиток дітей   шкільного віку.

2.2. Групи дошкільного підрозділу комплектуються за віковими (одновіковими, різновіковими) принципами.

2.3. У дошкільному підрозділі  можуть функціонувати групи загального розвитку та інклюзивні групи для виховання та навчання дітей з особливими освітніми потребами

2.4. Дошкільний підрозділ   має  групи з денним перебуванням дітей  з п’ятиденним режимом роботи.

2.5. До Письменського ЗЗСО І-ІІІст. з ДВ      зараховуються діти віком від  3 до 15 років за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють.

2.6. Групи та класи комплектуються  відповідно до  нормативів  наповнюваності, санітарно-гігієнічних норм і правил  утримання  дітей  у ЗЗСО І-ІІІст. з ДВ.

Кількість дітей у різновікових  групах становить 13 осіб:

Планове наповнення дітей в початкових класах  до 30 чоловік, але не менше 5 учнів у класі.

2.7. Прийом дітей до Письменського ЗЗСО І-ІІІст. з ДВ здійснюється     керівником протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють,  довідки  лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження. Учні та дошкільники зараховуються наказом керівника Письменського ЗЗСО І-ІІІст. З ДВ     

2.8. Прийом учнів до всіх класів Письменського ЗЗСО І-ІІІст. з ДВ здійснюється на без конкурсній основі. 

2.9. За дитиною зберігається місце у Письменському ЗЗСО І-ІІІст. з ДВ  у разі  її хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній період.

2.10. Про термін і причину невідвідування  Письменського ЗЗСО І-ІІІст. з ДВ      дитиною батьки або особи, які їх замінюють, мають завчасно повідомити керівника.

2.11. Переведення дітей з однієї вікової групи до іншої, формування новостворених груп здійснюється наприкінці навчального року.

2.12. У разі  потреби  учень шкільного підрозділу  може перейти  протягом  будь-якого року навчання до іншого    закладу освіти. Переведення учнів до іншого  закладу  освіти  здійснюється  з дотриманням вимог чинного  законодавства.

2.13. Відрахування   дітей з Письменського ЗЗСО І-ІІІст. з ДВ     може здійснюватись:

-   за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють;

в дошкільному підрозділі:

-   на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає   можливість її подальшого перебування в Письменському ЗЗСО І-ІІІст.з ДВ;

- несплати за харчування дитини протягом 2-х місяців.

2.14. Керівник Письменського ЗЗСО І-ІІІст. з ДВ     зобов’язаний  письмово  повідомити батьків  або осіб, які їх замінюють, про  відрахування дитини з дошкільного підрозділу не  менш як за 7  календарних днів.

         ІІІ. Режим роботи Письменського ЗЗСО І-ІІІст. з ДВ     

3.1. Письменський ЗЗСО І-ІІІст. з ДВ працює за п’ятиденним робочим тижнем.

3.2. У дошкільному підрозділі встановлено 9 - годинний режим роботи .

3.3. Письменський ЗЗСО І-ІІІст. з ДВ здійснює освітній процес за денною формою навчання.

3.4. Штати, норми фінансування встановлюються у розмірах, передбачених для закладів  дошкільної, загальної середньої освіти .

3.4. Щоденний графік роботи Письменського ЗЗСО І-ІІІст. з ДВ: 

- дошкільний підрозділ з 8.00 до 17.00.

- шкільний підрозділ з 08.45 до 16.00.

Вихідні: субота, неділя, святкові дні.

ІV. Організація освітнього процесу Письменського ЗЗСО І-ІІІст. з ДВ

4.1. Письменський ЗЗСО І-ІІІст. з ДВ планує свою роботу самостійно відповідно до перспективного та річного планів.

У плані роботи відображаються найголовніші питання роботи Письменського ЗЗСО І-ІІІст. з ДВ , визначаються перспективи  його розвитку.

 План роботи затверджується педагогічною радою Письменського ЗЗСО І-ІІІст. з ДВ.

4.2. Основним документом, що регулює освітній  процес Письменського ЗЗСО І-ІІІст. з ДВ,     є освітня прорама закладу, що складається на основі  освітніх програм, розроблених та затверджених Міністерством освіти і науки України  із конкретизацією варіативної частини.

Освітня програма Письменського ЗЗСО І-ІІІст. з ДВ      погоджується   радою   закладу освіти  і затверджується  керівником закладу освіти.

У вигляді додатків до освітньої програми додаються пояснювальні записки, розклад уроків (щоденний, тижневий) та режим роботи  ЗЗСО.

4.3. Відповідно до освітньої програми закладу педагогічні працівники Письменського ЗЗСО І-ІІІст. з ДВ     самостійно в інваріантному компоненті освіти та варіативному компоненті  добирають програми, підручники, навчальні посібники, що мають гриф Міністерства освіти і науки України, а також науково-методичну літературу, дидактичні матеріали, форми, методи, засоби навчальної роботи, що мають забезпечувати виконання статутних завдань та здобуття освіти на рівні державних стандартів.

4.4. Структура навчального року, а також тижневе навантаження учнів встановлюється   закладом освіти  в межах часу, що передбачений освітньою програмою. Навчальний рік у дошкільних групах починається з 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року. З 1 червня по 31серпня – оздоровчий період.   

Навчальні заняття у закладі загальної середньої освіти    починаються  1 вересня у День знань і закінчуються не пізніше 1 липня наступного року. Тривалість навчального року в шкільному підрозділі   не менше 175 робочих днів.

Навчальний рік поділяється на семестри .

 4.5. Відволікання учнів від навчальних занять на інші види діяльності забороняється (крім випадків, передбачених законодавством України).

4.6. Щорічно Письменський ЗЗСО І-ІІІст. з ДВ    з урахуванням місцевих умов, специфіки, профілю та вимог законодавства затверджує графік канікул. Тривалість канікул  протягом навчального року становить не менш, як 30 календарних днів.

4.7. Тривалість уроків у класах становить :

-    у 1-х класах – 35 хв.;

-    у 2 – 4 класах – 40 хв;

-    у 5 -11  класах – 45 хв.

       Тривалість  одного заняття з дітьми дошкільного віку становить:

З дітьми молодшого віку – до 15 хв.

З дітьми середнього віку – до 20 хв.

З дітьми старшого віку – до 25 хв.

4.8. Щоденна кількість і послідовність навчальних занять у Письменському ЗЗСО І-ІІІст. з ДВ визначається розкладом уроків, що складається на кожен семестр відповідно до санітарногігієнічних та педагогічних вимог, затверджується керівником закладу освіти.

 4.9. Порядок проведення і випуск учнів Письменського ЗЗСО І-ІІІст. з ДВ     визначається Інструкцією про переведення та випуск учнів навчальних закладів системи загальної середньої освіти усіх типів та форм власності, затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України  згідно з чинним законодавством.

 4.10. Контроль за відповідністю освітнього рівня учнів, які закінчили певний ступінь навчання, вимогам Державного стандарту загальної середньої освіти здійснюється шляхом їх державної підсумкової атестації. Порядок проведення державної підсумкової атестації визначається Положенням про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти і науки України. Учням, які закінчили І ступінь ЗЗСО, видається свідоцтво досягнень, учням ІІ ступеня – свідоцтво про базову середню освіту, учням ІІІ ступеня – свідоцтво про повну середню освіту.

4.11. За успіхи у навчанні  для учнів  встановлюється форма морального заохочення в межах, передбачених чинним законодавством.

V. Організація харчування дітей    Письменського ЗЗСО І-ІІІст. з ДВ     

5.1. Порядок забезпечення  продуктами харчування визначається через  організації, які затверджені тендерним комітетом.

5.2. У Письменському ЗЗСО І-ІІІст. з ДВ встановлено 3- разове харчування дітей дошкільного підрозділу.

Для дітей шкільного підрозділу - 1 - разове харчування.

5.3. Контроль за організацією та якістю харчування, вітамінізацією страв, закладкою продуктів харчування, кулінарною обробкою, виходом страв, смаковими   якостями їжі,  санітарним станом харчоблоку, правильністю зберігання, дотриманням термінів реалізації продуктів покладається на медичного працівника та керівника Письменського ЗЗСО І-ІІІст. з ДВ.

5.4. Батьки  або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у розмірах, визначених   чинним законодавством .

5.5. Від оплати за харчування дитини звільняються батьки  або особи, які їх замінюють відповідно  до чинного законодавства.

                       VІ.  Медичне обслуговування Письменського ЗЗСО І-ІІІст. з ДВ

6.1. Медичне обслуговування  дітей Письменського ЗЗСО І-ІІІст. з ДВ здійснюється медичною сестрою закладу та  медичними працівниками Письменської лікарні загальної практики  сімейної медицини. Медичний персонал здійснює  лікувально-профілактичні заходи,  в тому числі проведення обов’язкових оглядів, контроль за станом здоров’я, фізичним розвитком  дитини, організацією фізичного виховання, загартуванням, дотриманням санітарно-гігієнічних норм та правил, режимом  та якістю харчування .

                           VII.  Учасники освітнього  процесу

7.1. Учасниками освітнього  процесу в Письменському ЗЗСО І-ІІІст. з ДВ є: учні і вихованці (здобувачі освіти), керівник,  педагогічні працівники,  медичний працівник, помічники вихователів, інші спеціалісти, батьки або особи, які їх замінюють.

7.2. Права і обов’язки учнів і вихованців, педагогічних та інших працівників визначаються чинним законодавством та цим Статутом.

 7.3. Здобувачі освіти мають право на:

       -   навчання впродовж життя та академічну мобільність;

      -     індивідуальну освітню траєкторію, що реалізується, зокрема, через вільний вибір видів, форм і темпу здобуття освіти, закладів освіти і запропонованих ними освітніх програм, навчальних дисциплін та рівня їх складності, методів і засобів навчання;

-           якісні освітні послуги;

-           справедливе та об’єктивне оцінювання результатів навчання;

-            відзначення успіхів у своїй діяльності;

-            свободу творчої, спортивної, оздоровчої, культурної, просвітницької, наукової і науково-технічної діяльності тощо;

-            безпечні та нешкідливі умови навчання, утримання і праці;

-            повагу людської гідності;

-            захист під час освітнього процесу від приниження честі та гідності, будь-яких форм насильства та експлуатації, дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю здобувача освіти;

-            користування бібліотекою, навчальною, науковою, виробничою, культурною, спортивною, побутовою, оздоровчою інфраструктурою закладу освіти та послугами його структурних підрозділів у порядку, встановленому закладом освіти відповідно до спеціальних законів;

-            доступ до інформаційних ресурсів і комунікацій, що використовуються в освітньому процесі та науковій діяльності;

-            трудову діяльність у позанавчальний час;

-            особисту або через своїх законних представників участь у громадському самоврядуванні та управлінні закладом освіти;

-            інші необхідні умови для здобуття освіти, у тому числі для осіб з особливими освітніми потребами та із соціально незахищених верств населення.

7.4.  Здобувачі освіти  зобов’язані:

-          виконувати вимоги освітньої програми (індивідуального навчального плану за його наявності), дотримуючись принципу академічної доброчесності, та досягти результатів навчання, передбачених стандартом освіти для відповідного рівня освіти;

-          поважати гідність, права, свободи та законні інтереси всіх учасників освітнього процесу, дотримуватися етичних норм;

-          відповідально та дбайливо ставитися до власного здоров’я, здоров’я оточуючих, довкілля;

-          дотримуватися установчих документів, правил внутрішнього розпорядку закладу освіти.

7.5.  Педагогічними працівниками Письменського ЗЗСО І-ІІІст. з ДВ     можуть бути особи з високими моральними якостями, які мають відповідну педагогічну освіту, належний рівень професійної підготовки, здійснюють педагогічну діяльність, забезпечують результативність та якість своєї роботи, фізичний та психічний стан здоров’я яких дозволяє виконувати професійні обов’язки.

7.6.  Педагогічні працівники   приймаються   керівником закладу освіти.

7.7.  Працівники Письменського ЗЗСО І-ІІІ ст. з ДВ несуть відповідальність за збереження життя, фізичного і психічного здоровя дитини згідно з чинним законодавством.

7.8. Працівники Письменського ЗЗСО І-ІІІ ст. з ДВ відповідно до ст. 26 Закону України  “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”, проходять безкоштовні медичні огляди.

7.9. Обсяг педагогічного навантаження вчителів та вихователів визначається на підставі законодавства керівником Письменського ЗЗСО І-ІІІст. з ДВ      .

7.10. Обсяг  педагогічного навантаження може бути менше посадового окладу лише за письмовою згодою педагогічного працівника.

7.11. Перерозподіл педагогічного навантаження протягом навчального року допускається лише у разі зміни кількості годин з окремих предметів, що передбачається освітньою програмою закладу, або за письмовою згодою педагогічного працівника з дотриманням законодавства про працю.

7.12. Призначення на посаду та звільнення з посади педагогічних та інших працівників й інші трудові відносини регулюються законодавством України про працю, Законом України “Про загальну середню освіту” та іншими законодавчими документами.

7.13.Педагогічні працівники Письменського ЗЗСО І-ІІІст. з ДВ мають право на:

-          академічну свободу, включаючи свободу викладання, свободу від втручання в педагогічну, науково-педагогічну та наукову діяльність, вільний вибір форм, методів і засобів навчання, що відповідають освітній програмі;

-          педагогічну ініціативу;

-          розроблення та впровадження авторських навчальних програм, проектів, освітніх методик і технологій, методів і засобів, насамперед методик компетентнісного навчання;

-          користування бібліотекою, навчальною, науковою, виробничою, культурною, спортивною, побутовою, оздоровчою інфраструктурою закладу освіти та послугами його структурних підрозділів у порядку, встановленому закладом освіти відповідно законів;

-          підвищення кваліфікації, перепідготовку;

-          вільний вибір освітніх програм, форм навчання, закладів освіти, установ і організацій, інших суб’єктів освітньої діяльності, що здійснюють підвищення кваліфікації та перепідготовку педагогічних працівників;

-          доступ до інформаційних ресурсів і комунікацій, що використовуються в освітньому процесі та науковій діяльності;

-          відзначення успіхів у своїй професійній діяльності;

-          справедливе та об’єктивне оцінювання своєї професійної діяльності;

-          захист професійної честі та гідності;

-          індивідуальну освітню (наукову, творчу, мистецьку та іншу) діяльність за межами закладу освіти;

-          творчу відпустку строком до одного року не більше одного разу на 10 років із зарахуванням до стажу роботи;

-          забезпечення житлом у першочерговому порядку, пільгові кредити для індивідуального і кооперативного будівництва;

-          забезпечення службовим житлом з усіма комунальними зручностями у порядку, передбаченому законодавством;

-          безпечні і нешкідливі умови праці;

-          подовжену оплачувану відпустку;

-          участь у громадському самоврядуванні закладу освіти;

     Не допускається відволікання педагогічних працівників від виконання професійних обов’язків, крім випадків, передбачених законодавством України.

7.14. Педагогічні працівники зобов’язані:

-          постійно підвищувати свій професійний і загальнокультурний рівні та педагогічну майстерність;

-          виконувати освітню програму для досягнення здобувачами освіти передбачених нею результатів навчання;

-          сприяти розвитку здібностей здобувачів освіти, формуванню навичок здорового способу життя, дбати про їхнє фізичне і психічне здоров’я;

-          дотримуватися академічної доброчесності та забезпечувати її дотримання здобувачами освіти в освітньому процесі та науковій діяльності;

-          дотримуватися педагогічної етики;

-          поважати гідність, права, свободи і законні інтереси всіх учасників освітнього процесу;

-          настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності, працелюбства;

-          формувати у здобувачів освіти усвідомлення необхідності додержуватися Конституції та законів України, захищати суверенітет і територіальну цілісність України;

-          виховувати у здобувачів освіти повагу до державної мови та державних символів України, національних, історичних, культурних цінностей України, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання України та навколишнього природного середовища;

-          формувати у здобувачів освіти прагнення до взаєморозуміння, миру, злагоди між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами;

-          захищати здобувачів освіти під час освітнього процесу від будь-яких форм фізичного та психічного насильства, приниження честі та гідності, дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю здобувача освіти, запобігати вживанню ними та іншими особами на території закладів освіти алкогольних напоїв, наркотичних засобів, іншим шкідливим звичкам;

-          дотримуватися установчих документів та правил внутрішнього розпорядку закладу освіти, виконувати свої посадові обов’язки.

7.15. У   Письменському ЗЗСО І-ІІІст. з ДВ      обов’язково проводиться атестація педагогічних працівників. Атестація здійснюється не рідше одного разу на п’ять років відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого Міністерством освіти і науки України.

7.16. Педагогічні працівники, які систематично порушують статут, правила внутрішнього розпорядку Письменського ЗЗСО І-ІІІст. з ДВ, не виконують посадових обов’язків, умови колективного договору (контракту) або за результатами атестації не відповідають займаній посаді, звільняються з роботи відповідно до чинного законодавства.

7.17. Працівники та навчально-допоміжний персонал приймається на роботу і звільняється керівником Письменського ЗЗСО І-ІІІст. з ДВ      згідно з чинним законодавством. Їхні права, обов’язки регулюються трудовим законодавством, цим Статутом та правилами трудового розпорядку ЗЗСО.

7.18. Батьки та особи, що їх замінюють, мають право:

-          захищати відповідно до законодавства права та законні інтереси здобувачів освіти;

-          звертатися до  закладу освіти, органів управління освітою з питань освіти;

-          обирати заклад освіти, освітню програму, вид і форму здобуття дітьми відповідної освіти;

-          брати участь у громадському самоврядуванні закладу освіти, зокрема обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування закладу освіти;

-          завчасно отримувати інформацію про всі заплановані у закладі освіти та позапланові педагогічні, психологічні, медичні, соціологічні заходи, дослідження, обстеження, педагогічні експерименти та надавати згоду на участь у них дитини;

-          брати участь у розробці індивідуальної програми розвитку дитини та/або індивідуального навчального плану;

-          отримувати інформацію про діяльність закладу освіти, результати навчання своїх дітей (дітей, законними представниками яких вони є) і результати оцінювання якості освіти у закладі освіти та його освітньої діяльності.

7.19. Батьки та особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за здобуття дітьми   дошкільної  та загальної середньої освіти й зобов’язані: 

-          виховувати у дітей повагу до гідності, прав, свобод і законних інтересів людини, законів та етичних норм, відповідальне ставлення до власного здоров’я, здоров’я оточуючих і довкілля;

-          сприяти виконанню дитиною освітньої програми та досягненню дитиною передбачених нею результатів навчання;

-          поважати гідність, права, свободи і законні інтереси дитини та інших учасників освітнього процесу;

-          дбати про фізичне і психічне здоров’я дитини, сприяти розвитку її здібностей, формувати навички здорового способу життя;

-          формувати у дитини культуру діалогу, культуру життя у взаєморозумінні, мирі та злагоді між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами, представниками різних політичних і релігійних поглядів та культурних традицій, різного соціального походження, сімейного та майнового стану;

-          настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності, працелюбства;

-          формувати у дітей усвідомлення необхідності додержуватися Конституції та законів України, захищати суверенітет і територіальну цілісність України;

-          виховувати у дитини повагу до державної мови та державних символів України, національних, історичних, культурних цінностей України, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання України;

-          дотримуватися установчих документів, правил внутрішнього розпорядку закладу освіти, а також умов договору про надання освітніх послуг (за наявності).

7.20. Представники громадськості мають право:

- обирати й бути обраними до органів громадського самоврядування в Письменський ЗЗСО І-ІІІст. з ДВ;

- керувати учнівськими гуртками, секціями; сприяти покращенню матеріально-технічної бази, фінансовому забезпеченню Письменського ЗЗСО І-ІІІст. з ДВ;      

- проводити консультації для педагогічних працівників;

- брати участь в організації освітнього процесу;

- брати участь в організації  науково-експериментальної роботи .

7.21.  Представники громадськості зобов’язані:

-    дотримуватися Статуту, виконувати накази та розпорядження керівника Письменського ЗЗСО І-ІІІст. з ДВ, рішення органів громадського самоврядування, захищати учнів від всіляких форм фізичного і психічного насильства, пропагувати здоровий спосіб життя, шкідливість вживання алкоголю, наркотиків, тютюну тощо.

 

               VIII. Управління  Письменського ЗЗСО І-ІІІст. з ДВ     

8.1 Управління Письменського ЗЗСО І-ІІІст. з ДВ      в межах повноважень, визначених законами та установчими документами цього закладу, здійснюють:

-          Васильківська селищна рада  ( засновник);

-          управління освіти,  молоді та спорту  виконавчого комітету Васильківської селищної ради.

8.2. Безпосереднє керівництво Письменським ЗЗСО І-ІІІст. з ДВ      здійснює його керівник. Керівником  може бути особа, яка є громадянином України, вільно володіє державною мовою, має вищу освіту за рівнем магістра, відповідно до підпункту 2 пункту 2 розділу XV « Прикінцеві  та перехідні положення» Закону України «Про вищу освіту»,  освіта за рівнем спеціаліста прирівнюється до вищої освіти ступеня магістра та стаж педагогічної роботи не менше трьох років, а також організаторські здібності, фізичний і психічний стан якої не перешкоджає виконанню професійних обов'язків.

ПризначеннякерівникаПисьменського ЗЗСО І-ІІІст. з ДВ      здійснюється за результатами  конкурсного  відбору шляхом укладання контракту з дотриманням  вимог чинного законодавства .

8.3. Керівник Письменського ЗЗСО І-ІІІст. з ДВ:

-          організовує діяльність закладу освіти;

-          вирішує питання фінансово-господарської діяльності закладу освіти;

-          призначає на  посаду та звільняє з посади працівників, визначає їх функціональні обов’язки;

-          забезпечує організацію освітнього процесу та здійснення контролю за виконанням освітніх програм;

-          забезпечує функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти;

-          забезпечує умови для здійснення дієвого та відкритого громадського контролю за діяльністю закладу освіти;

-          сприяє та створює умови для діяльності органів самоврядування закладу освіти;

-          сприяє здоровому способу життя здобувачів освіти та працівників закладу освіти;

-          здійснює інші повноваження, передбачені законом та установчими документами закладу освіти.

8.4.  Основним колегіальним органом управління закладу освіти є  педагогічна рада Письменського ЗЗСО І-ІІІст. з ДВ.